Proč a jak sterilizovat nejen kojenecké láhve?

Novorozenci a kojenci nízkého věku mají obecně slabší imunitní systém, takže mohou být poněkud náchylnější k různým onemocněním. Každá zkušená máma to zná a rozhodně není příjemné, když mimčo pláč a vy nevíte proč. Často pomůže pouze lékař, ale i správnou sterilizací kojeneckých láhví, ale také dalších pomůcek pro kojence, můžete zamezit příchodu celé řady nemocí a neduhů. Díky sterilizaci eliminujete škodlivé mikroby a doporučená doba, po kterou je vhodné sterilizovat je asi 6 měsíců od narození.

Sterilizace je o to důležitější, pokud nekojíte přirozeně. Tak především by měli rodiče používat kvalitní a prověřené umělé krmení a samozřejmě také vhodné pomůcky, které se stanou sterilizací ještě bezpečnější.

Jak je možné sterilizovat?

Existuje více možností sterilizování, kdy některé z nich jsou již klasikou prověřenou mnoha generacemi maminek, jiné patří k těm modernějším.

Klasika: v hrnci

Starým, ale v podstatě osvědčeným způsobem je sterilizace v nerezovém hrnci, nebo jiné vhodné nerezové nádobě. Stačí nalít čistou vodu a vložit kojenecké pomůcky a potřeby. Voda se přivede k varu a vše se ponechá vyvařovat asi 10 minut. Následně se nechá voda pomalu vychladnout, až pak je vhodné obsah vyjmout.

V mikrovlnné troubě

Sterilizace je možná také v mikrovlnné troubě, která je dnes součástí každé běžné domácnosti. Tato metoda je výhodná v tom, že je velmi rychlá a zároveň nenáročná. Nicméně budete muset pořídit speciální sterilizátor určený právě do mikrovlnky. Ten je ovšem přeci jenom levnější než elektrický přístroj, ke kterému se nyní dostaneme.

V elektrickém sterilizátoru

Elektrické sterilizátory jsou dnes nabízeny v hojném počtu a v mnoha variantách. Pracovat se s nimi naučíte velmi snadno a následný proces sterilizace je dobře kontrolovatelný a rovněž relativně rychlý. Vyšší pořizovací cena je vyvážena přesností, moderním ovládáním a zaručenou efektivitou.

Naše kvalitní sterilizátory si můžete snadno objednat na našem e-shopu v sekci STERILIZÁTORY.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení