Materiál jádra dětské matrace rozhoduje o kvalitě spánku

Aby se vaše dítě cítilo příjemně při spánku, měli byste zvolit jednak kvalitní postýlku, zdravé povlečení, ale také dětskou matraci, co bude splňovat poměrně přísné uživatelské nároky. Jedním z aspektů, který určuje kvalitu dětské matrace je nepochybně provedení a materiál jádra. Povězme si několik nejdůležitějších informací o dnes nejvíce používaných materiálech.

Levnější molitan

Molitan je sice klasikou a stojí nejméně, ale pro děti není právě vhodný. Nedisponuje příliš dobrou prodyšností a po čase může být proležený. Je sice na první pohled pružný, ale po čase ztrácí takzvanou bodovou elastičnost.

Studená pěna

To studená pěna již vykazuje lepší vlastnosti a je samozřejmě o něco dražší. Oceníte u ní dobrou prodyšnost a schopnost „dýchat“, stejně jako delší životnost a lepší bodovou elastičnost.

Jádro z paměťové pěny

S paměťovou pěnou se možná setkáváte každou noc ve své posteli, je vhodná i pro děti. Za vyšší cenu získáte dobrou životnost a kvalitu, zřejmě tou nejvíce ceněnou vlastností je pak dokonalá přizpůsobivost tvarům dětského těla.

Měkký latex

Latex patří k přírodním materiálům vysoké pružnosti i měkkosti, a podobně jako například paměťová pěna umí vyrovnávat teplotu. Hodí se také pro matrace do postýlek dětí s alergiemi. Hovoříme o jednom z vůbec nejlepších materiálů, což se, pochopitelně, promítne na ceně, ale jádro matrace z latexu je vysoce odolné proti nežádoucím bakteriím a plísním.

Kokosové jádro

Pokud pořídíte do dětské postýlky matraci s kokosovým jádrem, získáte přírodní prvek, který má již svou poměrně dlouhou tradici. Dříve se do matrací cpala sláma a ta nebyla zrovna příjemná. Postupně ji nahradilo kokosové vlákno, které tak nedráždí, ovšem, jak už to tak u některých přírodních materiálů bývá, může být náchylné k plísni a zanesení mikroorganismy.

Naše kvalitní matrace si můžete snadno objednat na našem e-shopu v sekci DĚTSKÉ MATRACE.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení